Ułatwiamy trudne

Współpraca z nami to decyzja, która zmieni każdą Twoją decyzję!

Nie tylko doradzimy, ale też nauczymy.

Spkojny sen otrzymasz w gratisie! 

O kancelarii

Witam Cię na stronie kancelarii radcowskiej M.D. LEGAL SOLUTIONS!

Kancelarię założyłam w 2004 r. kiedy zostałam radcą prawnym.

Mecenas do zadań specjalnych – tak mawiają

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując jako prawnik w Komisji Nadzoru Finansowego a także będąc zastępcą Dyrektora Zespołu Kontroli Wewnętrznej i Finansowej w Agencji Prywatyzacji. Zasiadałam w radach nadzorczych spółek prawa handlowego, niejednokrotnie pełniąc funkcję przewodniczącej rady nadzorczej.

Zarządzałam i zarządzam spółkami jako członek zarządu, dlatego też dokładnie wiem z jakimi zagrożeniami prawnymi borykają się ówcześni prezesi zarządów.

Reprezentuję Klientów w dziesiątkach procesów sądowych. To moja ulubiona specjalizacja. Nie ma nic bardziej ekscytującego od oczekiwania na ogłoszenie wyroku w sprawie dla której poświęciło się mnóstwo godzin pracy.

Oczywiście, na co dzień prowadzimy obsługę prawną spółek kapitałowych, stowarzyszeń, fundacji, podmiotów leczniczych, a także samorządów zawodowych. Jest to ten moment, kiedy mając możliwość przygotowania wszystkiego „od początku”, można cieszyć się efektami w postaci idealnych wzorów dokumentów, umów, regulaminów. Owocuje to dla tych podmiotów wygranymi procesami sądowymi w sytuacjach spornych z pracownikami, klientami.

Ekspertka ds. odpowiedzialności członka zarządu

Moja działalność na rzecz członków zarządów w zakresie zmniejszenia ryzyka ich
odpowiedzialności została doceniona przez Business Centre Club i zostałam ekspertką BCC ds. odpowiedzialności prawnej członka zarządu oraz prawa spółek kapitałowych.

Procesy, doradztwo i szkolenia

Około 80 dni w roku spędzam z kadrą menedżerską i zarządzającą, dzieląc się rzetelną i praktyczną wiedzą w ramach Akademii Stosowania Prawa, którą założyłam w 1999 roku.

Z pasji do szkoleń utworzyłam platformę szkoleń VOD dla członków zarządu Prawo dla Zarządu.

Mój zawód jest też jedną z moich pasji, dlatego moi Klienci zazwyczaj pozostają ze mną nie na jedno zlecenie, ale na lata współpracy. Dzięki temu z wieloma z nich mam nie tylko relacje zawodowe, ale także przyjacielskie.

Zespół współpracujących z kancelarią M.D. LEGAL SOLUTIONS prawników, specjalistów z różnych dziedzin prawa, zapewnia Państwu kompleksowe i wszechstronne doradztwo prawne, z zachowaniem najwyższych standardów profesjonalnych i etycznych związanych z wykonywaniem zawodu adwokata i radcy prawnego.

Dbamy o to, aby każdy z naszych Klientów mógł skupić się na efektywnym rozwoju i prowadzeniu własnego biznesu. Wspieramy Klientów w ich działalności biznesowej zabezpieczając ich interesy prawne, poprzez profesjonalne i wszechstronne doradztwo.

Zasady współpracy i wynagrodzenie od sukcesu

Transparentność w rozliczeniach z Klientami to podstawa spokojnej i owocnej współpracy.

Dlatego proponujemy różne modele.

Niektórzy wybierają współpracę na podstawie umowy o świadczenie usług pomocy prawnej, w której wynagrodzenie ustalone będzie wg. stawki godzinowej, zazwyczaj 400 złotych netto za 60 min pracy radcy prawnego lub adwokata.

Po zakończeniu każdego miesiąca wystawiamy fakturę, do której załączone jest szczegółowe rozliczenie zawierające rodzaj wykonanych prac oraz ich rzeczywisty czas.

Inni, wolą umowę o świadczenie usług pomocy prawnej, w której wynagrodzenie będzie ryczałtowe w ustalonej wspólnie wysokości.

W niektórych przypadkach pracujemy dodatkowo w oparciu o wynagrodzenie od sukcesu tzw. success fee.

Dołącz do Grona Naszych Zadowolonych Klientów!

Monika Drab

Jak działamy?

Jest taki kawał o prawnikach:
Świeżo upieczony prawnik do ojca, też prawnika:
– Tato! Udało mi się skończyć tę sprawę, z którą się męczyłeś 20 lat!
– Coś Ty zrobił! Ja z tej sprawy zbudowałem dom, kupiłem trzy samochody, a Ty ją skończyłeś na pierwszej rozprawie.

Działamy dokładnie odwrotnie 🙂

czyli:

01

Spotkanie

Klient przychodzi z potrzebą opinii, umowy, procesu, porady, etc

02

Wycena

Wyceniamy naszą pracę – transparentność w rozliczeniach to podstawa!

03

Akceptacja

Klient przyjmuje ofertę

04

Działanie

Zaczynamy działać wg. naszej zasady: Walcz tak, jakby to była Twoja ostatnia
bitwa!

i tak od 2004 roku…

Nie przeciągamy spraw, nie obiecujemy „gruszek na wierzbie”, realnie oceniamy stan sprawy, materiał dowodowy, zapisy w dokumentach.

Możesz nam zaufać!